VisoTurb 900-P

 

VisoTurb® 900-P - poręczny pomiar mętności z IDS.
Nowy VisoTurb® 900-P jest sensorem IR, przeznaczonym do bezpośrednich pomiarów mętności. Tytanowa obudowa sprawia, że jest on wytrzymały, niezawodny i odporny na ciśnienie do 10 bar. Zakres zastosowań to pomiary mętności wód powierzchniowych, kontrole przepompowni oraz monitoring pracy czujników mętności online, jak również pomiary punktowe w wielu aplikacjach. Sensor wraz z kablem AS/IDS-x współpracuje ze wszystkimi urządzeniami terenowymi MultiLine® IDS (wymagana aktualizacja oprogramowania)
Cyfrowa technologia IDS
3-punktowa kalibracja 
dla całego zakresu
Wodoszczelny i odporny na wysokie ciśnienie

Przedstawiamy nowość w ofercie WTW:
VisoTurb 900-P - poręczny, optyczny czujnik mętności IR wykonany w cyfrowej technologii IDS.

 


VisoTurb 900-P jest czujnikiem mętności działającym na zasadzie pomiaru rozproszenia światła w podczerwieni (IR) pod kątem 90°. Jest on przeznaczony do bezpośrednich pomiarów mętności w aplikacjach terenowych. Tytanowa obudowa i precyzja wykonania sprawiają, że jest on wytrzymały, niezawodny i odporny na ciśnienie do 10 bar.

Typowy zakres zastosowań to pomiary mętności wód powierzchniowych, kontrole przepompowni i wylotu z oczyszczalni ścieków oraz monitoring pracy czujników mętności online. Wszyechstronność i wygoda obsługi czujnika VisoTurb 900-P pozwala na jego zastosowanie w wielu aplikacjach mobilnych.

Czujnik wraz z kablami typu AS/IDS-x współpracuje ze wszystkimi urządzeniami terenowymi MultiLine IDS (dla urządzeń z oprogramowaniem starszym od wersji 2.44 wymagana aktualizacja).

Dane techniczne:

Parametr

FNU lub NTU

Temperatura

pracy:                                   -5 ... 50 °C
przechowywania:           -20 ... 80 °C

Zakres pomiarowy

0 ... 4000 FNU

Dokładność

0 ... 999 FNU: 0,3 FNU lub ±2% (co większe)
1000 ... 4000 FNU: ±5% wartości

Czas odpowiedzi

T63 < 2s

Długość fali

860 nm ±15 nm

Kąt pomiaru

90°

Klasa szczelności

IP68 (10 bar)

 

 Broszura informacyjna: link